O MĚ

Milí čtenáři,
dovolte, abych se představila, neboť to považuji za slušnost a jakýsi dobrý úvod k přispívání na internet.
Přezdívám se Yorii, jsem žena a je mi 23 let. Pocházím sice z Čech, ale občas přebývám v cizině, protože přítel k vůli práci musí hodně cestovat. Např. teď bydlím už několikátým měsícem v Anglii nedaleko Wales. Vždycky jsem si přála cestovat a tak jsem velice ráda, že se mi můj sen konečně splnil. Podle mě je cestování Ohromně důležitá věc. Člověk je pak mnohem víc ke všemu otevřenější a ohleduplnější.
Studuji dálkově výstavnictví, občas si přivydělávám v antikvariátu a jednou týdně působím jako pedagog volno-časových aktivit.
Chovám dohromady tři zvířata. Jednoho Boloňského psíka a dvě domácí čičiny. Nejraději bych si domů nastěhovala celou ZOO, ale přítel by mě asi zabil….

Zajímám se o: dějiny, etnologii, psychologii, filozofii, literaturu, umění všeho druhu, esoteriku a vesmír.
Aktivně se věnuji: včelaření, tanci, auto-modelaření, vaření a pečení, zahradničení, hře na klavír, malbě a kresbě, zpěvu, fotografování, čtení, psaní mého blogu, cestování, hraní deskových her, navštěvování divadel a koncertů, geocachingu a učení cizích jazyků.
Sbírám: písek z celého světa, vzácné nerosty a vyměňuji si pohledy s lidmi pomocí projektu postcrossing.
Dělá mi radost: být mezi knihami, nakupovat výtvarné potřeby, zjišťovat příběhy starých věcí, spontánní výlety, mazlit zvířata, věšet prádlo, zpívat si, pouštět bubliny, psát propiskami s kulatým hrotem, teplé letní večery, poslouchat hlasitě hudbu, ležet v trávě, tančit, dopisovat si s někým, pohádky, soucit, slyšet smích, otevřenost novým názorům, nosit dlouhé pletené svetry, pít erl grey anebo levandulový čaj, loupat pomeranče, když mě někdo pochválí.
Nemám ráda: když se lidé v MHD mračí, předsudky vůči docházení k psychologům, omezenost, agresi, kyselé okurky, exhibicionismus, hádání se na veřejnosti a před dětmi, opilé lidi, demagogii, zakomplexovanost, vydírání, hypochondrii, nedostatek empatie, příliš vyzývavé slečny, chlapské chvástání, zbytečné lhaní v maličkostech, hysterie když okolo někoho proletí včela, pomlouvání, domýšlení si, rasismus, nesamostatnost, tvrzení, že člověk je pán tvorstva, post-apokalyptické filmy, městské podchody, eidam a kečup.
Bojím se: škvorů, přírodních katastrof a nukleární války, či války s roboty.
Jsem závislá na: nakupování knížek, levanduli a bergamotovém čaji.

  • Mým největším zlozvykem je vytváření záděr okolo nehtů.
  • Za nejhezčí roční období považuji jaro, kdy vše kvete a voní čerstvě posekanou trávou.
  • Nejsem městský typ, preferuji přírodu.
  • Nekouřím a alkohol piji příležitostně.
  • Svým způsobem umím být dětská a ohromně infantilní.
  • Jsem sangvinik a extrovertní introvert – hrozná kombinace! Také jsem impulzivní, tvrdohlavá, přátelská, afektovaná, přímočará, empatická, dobrosrdečná a mám tendenci občas poučovat v nepravou chvíli.
  • Raději jím ovoce místo čokolády.
  • Přemisťuji slimáky a šneky z cest, aby je nikdo nezašlápl.
  • Oblékám se barevně, protože nemám ráda smutné prostředí.
  • Jsem dyskalkulik a dysgrafik – omluvte proto prosím mou gramatiku.

To by bylo ode mě zhruba vše, co by vás mohlo zajímat ohledně mé osoby. Děkuji, že jste projevili zájem o seznámení s někým novým a doufám, že vás to neodradilo od čtení dalších příspěvků na tomto blogu.
Mějte se krásně! Vaše Yorii