O MĚ

Zajímám se o: dějiny, etnologii, psychologii, filozofii, literaturu, umění všeho druhu, esoteriku a vesmír.

Aktivně se věnuji: včelaření, tanci, auto-modelaření, vaření a pečení, pedagogice volného času, zahradničení, hře na klavír, výtvarnému umění, zpěvu, fotografování, čtení, psaní mého blogu, cestování, hraní deskových her, navštěvování divadel a koncertů, geocachingu a učení cizích jazyků.

Sbírám: písek z celého světa, vzácné nerosty a vyměňuji si pohledy s lidmi pomocí projektu postcrossing.

Dělá mi radost: být mezi knihami, nakupovat výtvarné potřeby, zjišťovat příběhy starých věcí, spontánní výlety, mazlit zvířata, věšet prádlo, zpívat si, pouštět bubliny, psát propiskami s kulatým hrotem, teplé letní večery, poslouchat hlasitě hudbu, ležet v trávě, tančit, dopisovat si s někým, pohádky, soucit, slyšet smích, otevřenost novým názorům, nosit dlouhé pletené svetry, pít erl grey anebo levandulový čaj, loupat pomeranče, když mě někdo pochválí.

Nemám ráda: když se lidé v MHD mračí, předsudky vůči docházení k psychologům, omezenost, agresi, kyselé okurky, exhibicionismus, hádání se na veřejnosti a před dětmi, opilé lidi, demagogii, zakomplexovanost, vydírání, hypochondrii, nedostatek empatie, příliš vyzývavé slečny, chlapské chvástání, zbytečné lhaní v maličkostech, hysterie když okolo někoho proletí včela, pomlouvání, domýšlení si, rasismus, nesamostatnost, tvrzení, že člověk je pán tvorstva, post-apokalyptické filmy, městské podchody, eidam a kečup.

Bojím se: škvorů, přírodních katastrof a nukleární války, či války s roboty.

Jsem závislá na: nakupování knížek, tanci a bergamotovém čaji.

 

Mým největším zlozvykem je vytváření záděr okolo nehtů.
Chovám dvě kočky a jednoho psa.
Za nejhezčí roční období považuji jaro, kdy vše kvete a voní čerstvě posekanou trávou.
Nejsem městský typ, preferuji přírodu.
Nekouřím a alkohol piji příležitostně.
Svým způsobem umím být dětská a ohromně infantilní.
Jsem sangvinik a extrovertní introvert – hrozná kombinace! Také jsem impulzivní, tvrdohlavá, přátelská, afektovaná, přímočará, empatická, dobrosrdečná a mám tendenci občas poučovat v nepravou chvíli.
Raději jím ovoce místo čokolády.
Přemisťuji slimáky a šneky z cest, aby je nikdo nezašlápl.
Oblékám se barevně, protože nemám ráda smutné prostředí.
Jsem dyskalkulik a dysgrafik – omluvte proto prosím mou gramatiku.